Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 11:25 Bu haber 4555 kez okundu
 
VAKALAR ARTTI, KRİZ BAŞLADI !!!
Koronavirüs Testleri Pozitif Çıkan Yaşlı Çift, Pandemi Hastanesinde Yer Olmayınca Evlerine Gönderildi.
GÜMÜŞHANE Haberi
VAKALAR ARTTI, KRİZ BAŞLADI !!!

Gümüşhane’de Kovid 19 tanısı konan hastalar, Pandemi Hastanesinde yer olmadığı gerekçesiyle artık tedavileri için evlerine gönderilmeye başlandı.

Yetkililer tarafından denetimler her ne kadar sıklaşsa da vatandaşların kurallara uymamakta ısrarcı olması Pandemi Hastanesi olan Gümüşhane Yeni Devlet Hastanesindeki servislerin dolup taşmasına neden oldu.

Özellikle gurbetçilerin gelmesiyle şehirde artan hareketlenmeyle birlikte Düğün, Kına Gecesi gibi toplu organizasyonlarda ki tedbirsizlik günlük vaka sayısındaki artışın önüne geçilemiyor.

Son günlerde artan vaka sayılarla birlikte Gümüşhane’de toplam vaka sayısı 700’ü aştı. Korona virüs tanısı konulan vatandaşların tedavisi sürerken Gümüşhane Pandemi Hastanesindeki servisler doldu taştı. Yeni tanılar için servis açmak isteyen hastane yönetimi sağlık personel sayısının yetersizliği nedeniyle çaresiz kalıyor. Sağlık personel sayının yetersizliği hem yeni servis açılmasını engellediği gibi hem de yeni tanılar çevre illere sevk edilirken hafif semptomları olanlar ise evlerine gönderilerek kendilerini karantinaya almaları isteniyor. Sağlık İl Müdürlüğünde yeterli hemşire ve yardımcı personel olmasına rağmen Pandemi hastanesinde görev yaptırılmıyor.

Solunum sıkıntısı olan yaşlı çift evlerine gönderildi

Son olarak Gümüşhane’de Koronavirüs testleri pozitif çıkan yaşlı çift, Pandemi Hastanesi’nde yer olmadığı gerekçesiyle kendilerine evde karantinaya alınmaları söylenerek, evlerine gönderildi.

 Kazım Karahanoğlu ve Hanife Karahanoğlu isimli yaşlı çift, hafta sonu yüksek ateş ve solunum sıkıntısı şikâyetiyle Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Kovid 19 testi yaptıran yaşlı çiftin testleri pozitif çıktı. İddiaya göre, hastane doktoru hastanede yer olmadığı gerekçesiyle kendilerini evde karantinaya almalarını söyleyerek, ilaçlarını yazıp yaşlı çifti evlerine gönderdi.

Vekiller araya girdi kriz çözüldü

3 gün evde kalan Kovid 19 hastası yaşlı çift şikâyetlerinin artması ve solunum sıkıntısı yaşadıkları gerekçesiyle tekrardan Devlet Hastanesine başvurdu. Burada ayakta tedavileri yapılan yaşlı çift, hastane yönetimi tarafından tekrar eve gönderilmek istendi. Pandemi Hastanesinde tedavilerinin yapılmasını isteyen yaşlı çift yer olmadığı gerekçesiyle yine evlerine gönderilmek istenince, hasta yakınları ve hastane yönetimi arasında kriz çıktı.

Babalarının şeker ve tansiyon hastası olduğunu ve durumunun gittikçe kötüye gittiğini hastane yönetimine bildiren hasta yakınları tedavilerinin yeni devlet hastanesinde yapılması isteğine olumsuz cevap alınca, bu kez hasta yakınları vekilleri devreye soktu. Hasta yakınları ve hastane yönetimi arasındaki kriz Vekillerin araya girmesiyle aşılınca yaşlı çift, Yeni Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Kaynak: (gk) - www.gumuskoza.com.tr Editör: Alim FİDAN
Etiketler: VAKALAR, ARTTI,, KRİZ, BAŞLADI, !!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı