Haber Detayı
20 Eylül 2016 - Salı 23:01 Bu haber 4775 kez okundu
 
VALİ OKAY MEMİŞ'İN HIZINA YETİŞİLMİYOR
Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Kelkit ilçemizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
VALİ OKAY MEMİŞ'İN HIZINA YETİŞİLMİYOR

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Kelkit ilçemizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Ziyaret ve incelemeleri kapsamında ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz ile makamında bir süre görüştükten sonra, beraberinde İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdür İlbeyi Aydın, İl Defterdarı Turan Kemer, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, DSİ Şube Müdürü Ümit Yayla, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Demirkıran, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Engin Doğru, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aydın, Kelkit İl Genel Meclisi üyeleri Mustafa Pala,Fikret Akan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Bahadır Nasuhbeyoğlu  ve kurum amirleri ile  birlikte, organik süt üretiminin yapıldığı Kelkit Organik Süt Sığırcılığı İşletmesi’ni ziyaret etti. İşletmenin Genel Müdürü Sinan Bilgin ile birlikte tesisi gezen Sayın Valimiz, işletmenin üretim kapasitesi ve çalışma sistemi hakkında bilgi aldı. Daha sonra beraberindekilerle birlikte Aşut Köyü’ne geçen Sayın Valimiz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın hibe projesi kapsamında girişimci Yusuf Aydın tarafından 2015 yılında açılan besi ahırını inceledi. Besi ahırı incelemesinin ardından Aşut Sulama Göleti’nde de incelemede bulunan Sayın Valimiz, Aşut Köyü sakinlerinin talebi doğrultusunda göletin 5 metre daha yükseltilmesi için talimat verdi.

Aşut Köyü’nün ardından Kızılcaköy’e geçen Sayın Valimiz, burada girişimci Sadi Tüysüz’ün organik süt üretim tesisini inceledikten sonra, Kelkit Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ile makamında bir süre görüşen Sayın Valimiz, akabinde Kelkit İlçe Stadı’nın devam etmekte olan tribün inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi. Statta antrenman yapan Kelkit Belediye Hürriyet Spor futbolcuları ve teknik ekibiyle de bir süre sohbet eden Sayın Valimiz, kendilerine başarılar diledikten sonra Kaş Köyü’nde bulunan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi süt üretim tesisini gezdi. Ardından, tamamlandığında Karadeniz Bölgesi’nin tek keklik üretim istasyonu olacak olan tesisin inşaat çalışmalarını da yerinde inceleyen Sayın Valimiz, Kelkit ilçe merkezinde yapımı devam eden Süt Toplama Merkezi inşaatını da inceleyerek, merkezin kullanımı ve detayları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Kelkit ilçemizde ziyaret ve incelemeleri kapsamında son olarak Kelkit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün kısa bir süre önce hizmete başlayan işletme amirliğini ziyaret eden Sayın Valimiz, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’dan tesis hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, OKAY, MEMİŞ'İN, HIZINA, YETİŞİLMİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı