Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 13:32 Bu haber 2580 kez okundu
 
Vali Taşbilek Başkanlığında Gümüşhane Tanıtım Günleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
Gümüşhane Valisi Kamuran Tasbilek başkanlığında İstanbul Gümüşhane tanıtım günleri istişare toplantısı gerçekleştirildi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Vali Taşbilek Başkanlığında Gümüşhane Tanıtım Günleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Gümüşhane Valisi Kamuran Tasbilek başkanlığında İstanbul Gümüşhane tanıtım günleri istişare toplantısı gerçekleştirildi.Vali Taşbilek’in başkanlığını yaptığı toplantı valilik toplantı salonunda İlçe kaymakamları, il, ilçe, Belde Belediye Başkanları, Kurum amirleri ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gümüşhane Valiliğinin ev sahipliğinde Belediye Başkanları, kurum ve STK temsilcileriyle değerlendirme toplantısı yapmak, kurum ve STK’ların görüşlerini almak üzere Gümüşhane’ye gelen GÜDEF Genel Başkanı Vahit Olgun program hakkında sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliğinin bu yıl 8.sini 24-27 Ekim tarihleri arasında Yenikapı’da gerçekleştirileceklerini kaydeden Olgun, “İlk zamanlar İstanbul Feshane’de kapalı mekanda yapılıyordu. Büyükşehir Belediyesi hemşehri günlerini Maltepe ve Yenikapı’da gerçekleştiriyor. Maltepe’de bir yıl yapmıştık fakat istenen verim elde edilememişti. Biz de bu yıl Yenikapı’da yapmayı tasarladık. Yenikapı’da 3 farklı çadırda yapılacak etkinlik. Birisi kültür çadırı, tanıtımların yapıldığı, kurum ve kuruluşların içerisinde yer aldığı bir çadır. Diğeri yöresel ürünler çadırı ve yeme içme çadırı var” dedi.

Bu yıl sadece eğlenceye dönük değil kültüre yönelik programların olması yönünde ortak bir fikirde buluştuklarını dile getiren Olgun, “Sempozyumlar, şiir dinletileri ve diğer kültürel etkinlikler bu yıl fazla olacak. Gümüşhane’yi sadece pestil ve kömesi ile anılan bir şehir olmaktan çıkarıp doğasıyla, turizmiyle, kültürüyle ilgili çalışmalar yapmak istiyoruz. Saban, kotan, tırpan, ortak gibi tarım aletlerini götürüp orada sunumunu yapmak istiyoruz. Gudu yapımını canlı olarak yaptıracağız. Belediyelerimiz kendi yörelerinde yapılan ürünleri ustaları tarafından yapılmasını sağlayacak” diye konuştu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Vali, Taşbilek, Başkanlığında, Gümüşhane, Tanıtım, Günleri, İstişare, Toplantısı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı