Haber Detayı
01 Nisan 2018 - Pazar 03:19 Bu haber 5493 kez okundu
 
Vekilin Ziyareti Eleştiri Konusu Oldu
AK Parti Milletvekili Cumartesi günü geldiği Kelkit’te vatandaşlar tarafından dikkate alınmadı.
SİYASET Haberi
Vekilin  Ziyareti  Eleştiri Konusu Oldu

AK Parti Milletvekili  Cumartesi günü geldiği Kelkit’te vatandaşlar tarafından dikkate alınmadı.

Vekil; Hafta sonu geldiği Kelkit’te partisinin programına uymak yerine kendi kafasına göre geçmiş seçimlerde Ak Partiye karşı MHP ile birlikte çalışarak Ak Parti’nin vekilinin bir tanesini MHP ye kazandırdığı ve Ak Parti’nin yenilgisini kurbanlar kesip, davul zurnalar çaldırıp, halaylar çeken kişiler ile birlikte program uyguluyor. İddiasıyla kendisine hoş geldiniz deme gereği dahi duymayan ve programlarına katılmayan çok sayıda ilçe yöneticilerinin varlığı söz konusu olduğundan buna tepkili ilçede yaşayan ve AK Partinin başarısını hedef edinmiş olan Ak Partiye gönül vermiş çok sayıda sesiz çoğunluğun varlığını yok sayarak partisinin ilçe Başkanı ve Belediye Başkanı dışında bir iki ilçe yöneticiyle birlikte esnaf ziyareti yapan Milletvekili ne vatandaşlar tarafından ilgi gösterilmemiş olması vekil tarafından önemsenmiyor olması manidar karşılandı.

Vekilin hafta sonu ilçe ziyareti bazı besleme haber portalları tarafından haber olarak verilmesi sosyal medyada günün alay ve hakaret konusu olmaya yetti.  Gün boyu sosyal medyayı meşgul eden ve sosyal medyada alay konusuna dönüşen, Vekil’in ziyareti bazı duyarlı vatandaşların tepkisine neden olurken gazetemizi arayarak tepkilerini şu cümlelerle dile getirdiler.  Recep Tayyip Erdoğan gibi dünyada kabul gören bir liderin partisi olan Ak Parti kimlerin eline kalmış? Vekil seçilsin diye ilçeye gönderilen kişi vekil seçildikten sonra kendisini seçen vatandaşın, derdiyle dertlenmek yerine, adeta kulaklarını tıkamış, gözleri havada sürekli nefsi ve kişisel hırslarının esiri olarak, Kelkitlinin gerçek sorunlarıyla ilgilenmeyi boş ver, Ak Partinin misyonuna ve gerçek değerlerine uygun hareket etmeyerek partisi ne’de büyük zarar vermektedir.

Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 30 Mart 2018 Tarihinde Partisinin genişletilmiş il Başkanları toplantısında yapmış olduğu konuşmasında özetle; Biz Ak Partiyi 2001 yılında milletimize hizmet etmek için milletle birlikte kurduk. AK Partiye ne kifayetsiz muhalefet, ne FETO ne PKK, nede dış güçler zarar verebilir. AK Partiye zarar vere bilecek tek şey mücadele ruhunu ve dava şuurunu yitirmiş kendi içimizdeki arkadaşlarımızdır.  Her kim ki AK Partiyi bırakmış sadece kendisi için çalışmaya başlamışsa bu partiyle birlikte ülkeye de bize de yanlış yapıyor demektir.

Bu güne kadar silinip giden partilerin ortak özellikleri işte bu tip yönetici ve vekillerin parti içinde çoğalmış olmalarıdır. Bir partide küçük olsun benim olsun zihniyeti türemiş ve kök salmaya başlamışsa orada durum vahimdir. AK Partiyi 2001 yılından beri bu tip zihniyetlerden uzak tutmak için elimizden geleni yaptık. Derken adeta bizim vekilimizi işaret ediyordu. Şöyle ki geçtiğimiz haftalarda yapılan AK Parti Kelkit ilçe kongresinde yönetime yandaşlarını sokmak için göstermiş olduğu gayret ve hırsı hatta genel merkez yetkililerini dahi devreye sokarak ilçe’de AK Parti yöneticilerine baskı oluşturduğu ve Bazı kamu atamalarında göstermiş olduğu kişisel hırslarını Kelkit kamuoyu esefle takip etmişti.

Gazetemize ulaşan bazı vatandaşlarımız mevcut vekilin keşke 10 yıldır bitmeyen Kelkit çayı dere ıslahı, 2 yıldır binası bitmiş olmasına rağmen sahipsizlikten hala öğrenci alamayan sağlık meslek yüksek okulunun öğrenci alması için, yapımı yarıda kalan İmam-Hatip öğrenci yurdu, yapımına 2 yıl önce başlanan ve Kelkit tarımında hayati önem arz eden sadak barajı kanallarının hızlandırılmasında, Küçük cami mahallemizin kentsel dönüşümünde ve ülkemizin baş belası olan FETO yapılanmasının Kelkit ayağı ile mücadelede de yukarda belirttiğimiz konularda göstermiş olduğu gayreti gösterseydi diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Vekilin, , Ziyareti, , Eleştiri, Konusu, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı