Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 22:52 Bu haber 1276 kez okundu
 
Yaban Keçisini Avlayanlara Ceza
Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı 156 ihbar hattına gelen, Torul İlçesi Dağdibi Köyü Kürt mezarlığı mevkiinde kaçak avlanma yapıldığı ihbarını değerlendiren Torul ilçe Jandarma Komutanlığı....
KELKİT Haberi
Yaban Keçisini Avlayanlara Ceza

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı 156 ihbar hattına gelen, Torul İlçesi Dağdibi Köyü Kürt mezarlığı mevkiinde kaçak avlanma yapıldığı ihbarını değerlendiren Torul ilçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekipleri, bölgede yaptığı araştırma neticesinde, avlanma belgesi olmadan avlanma yapan S.K, E.E, Ş.A ve O.K isimli şahıslar ile beraberinde 4 adet avda kullandıkları ruhsatsız av tüfeği ve vurulmuş Yaban Keçisi ile yakalanmıştır.

Şüpheli şahıslara Milli Parklar ve Doğa Koruma Müdürlüğü ekiplerince 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefet suçundan toplam 24.000 TL para cezası, ayrıca yaban keçisi avlamaktan S.K isimli şahısa 27.000 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Milli Parklar ve Doğa Koruma Müdürlüğünce avlanmış olan yaban keçisine e! konulmuş, şüpheliler hakkında 6136 ve 2521 Sayılı Kanunlarına Muhalefet suçlarından adli tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Yaban, Keçisini, Avlayanlara, Ceza, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı