Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 23:31 Bu haber 1511 kez okundu
 
Yeni Bir Dünya, Güçlü Bir Türkiye, Gelişmiş Bir Gümüşhane İçin; İlle de Ahlak, İlle de Ahlak
Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas; Yeni bir dünya, güçlü bir Türkiye ve gelişmiş bir Gümüşhane için Milli Görüş zihniyetinin temel alınıp uygulanması gerektiğini, bu zihniyetin öncelikli ilkesinin de “Ahlak ve Maneviyat” olduğunu söyledi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Yeni Bir Dünya, Güçlü Bir Türkiye, Gelişmiş Bir Gümüşhane İçin; İlle de Ahlak, İlle de Ahlak

Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas; Yeni bir dünya, güçlü bir Türkiye ve gelişmiş bir Gümüşhane için Milli Görüş zihniyetinin temel alınıp uygulanması gerektiğini, bu zihniyetin öncelikli ilkesinin de “Ahlak ve Maneviyat” olduğunu söyledi.

Her geçen gün ahlaki açıdan yozlaşmanın arttığı bir toplumla karşı karşıya kalındığına dikkat çeken Nas, “Maalesef ahlaksızlıkların sıradanlaştırıldığı bir toplum haline geldik. Caddede sokakta, parkta bahçede, pastanede cafede, hâsılı evlerimiz de dahil olmak üzere her ortamda bu yozlaşmanın izlerini görmek mümkün oluyor. Mahkemelerimizde kadına şiddet, cinsel istismar, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekârlık davalarının biri bitip biri başlıyor. Güç ve para için her şey mubah sayılıyor. Edepsizlik, açgözlülük, iftira, yalan ve riya üzerine kurulu bir dünyaya itiraz etmeyen, edemeyen bir topluluğa dönüştürülüyoruz” dedi.

“Maneviyatımız Materyalist Zihniyete Esir Ediliyor”

Kadim bir medeniyetin temsilcileri olmakla birlikte, maneviyatın materyalist zihniyete esir edildiği bir zamanda olunduğuna vurgu yapan Nas, “Adaletli, liyakatli, hakkına razı olan, hak etmediğine meyletmeyen, şükür sahibi insanları “saf ve beceriksiz” olmakla suçlarken, Hak’ka değil de mevki makam dağıtanlara bağlı insanları baş tacı ediyoruz. Dünyanın tüm kıymetli şeylerini “el kiri” olarak görenler bir kenara atılıp görmezden geliyor, “el kiri” olarak görülen şeyler için ruhunu satanların ardında yer alıyoruz. Haliyle; fitne, fesat, adam kayırma, torpil ve rant kavgaları içerisinde yoğruluyor, kendimizi sorgulamadan toplumun ve yöneticilerin değişmesini bekliyoruz” diye konuştu.

“Yılmadan Çalışmak Durumundayız”

Bu durumun ne şahıslara ne de toplumlara mutlu bir gelecek sağlamayacağını kaydeden Nas, “İşte bu sebeple kadim medeniyetimizin temeli olan ahlak ve maneviyatımıza sıkı sıkı sarılmak, kaybettiğimiz ve değersizleşen tüm şeyleri geri kazanmak için yılmadan çalışmak durumundayız. Yaşantımızı, siyasetimizi, ilişkilerimizi gözden geçirmek; “İnsanlar ne der?” söylemine göre değil, “Yaradan ne demiş” ölçüsüne göre düzenlemek zorundayız” ifadelerini kullandı.

“Gümüşhane’de Ahlaki Yozlaşma Girdabında”

Manevi değerlere saygılı insan profili ile tanınan Gümüşhane’nin de ahlaki yozlaşma girdabının içerisinde yer aldığına şahit olmaktan büyük bir üzüntü duyduğunu dile getiren Nas, “Hiç kimse; üniversiteli gençleri, televizyonlarda yayınlanan dizileri, medyayı veya bir başkasını günah keçisi ilan ederek sorumluluktan kaçamaz. Çözüm arayışında değil de her ortama göre maskeler edinmeyi çıkar yol olarak görmekle gelecek inşa edilemez. Acı söyleyeni dost olmaktan çıkartmakla doğruya erişilemez. Korkarım; dostlar alışverişte görsün mantığıyla yapılan etkinlikler, timsah gözyaşları dökülen eylemler, seçim kazanmaya yönelik politikalar ile gelecekte başımızı vuracak taş bile bulamayacağız” şeklinde konuştu.

“Koltuk Sevdası Değil, Dava Şuuru”

Dünyanın ve Türkiye’nin Milli Görüş zihniyetine her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu belirten Nas, “Bu noktadan hareketle kurulan Yeniden Refah Partisi çatısı altında teşkilatlanma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeniden Refah Partisi; Milli Görüş zihniyetini temel alan, Hak ve Adaleti üstün tutan, önce ahlak ve maneviyat anlayışında, bütün insanlığa ve mahlûkata şefkat gösteren, güçlü olanın haklı sayıldığı değil haklı olanın güçlü olduğu bir dünya için tekrardan kolları sıvamış bir siyasi harekettir. Zor bir sınavda olduğumuzu biliyoruz. Bu zor sınavı ancak ve ancak koltuk sevdasında olanlarla değil dava şuuru içerisinde olanlar ile verebileceğimizin de bilincindeyiz” dedi.

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Yeni, Bir, Dünya,, Güçlü, Bir, Türkiye,, Gelişmiş, Bir, Gümüşhane, İçin;, İlle, de, Ahlak,, İlle, de, Ahlak,
Yorumlar
Haber Yazılımı