Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 12:36 Bu haber 1412 kez okundu
 
Yücel tatili iyi değerlendirmelisiniz
9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi, 17 Ocak 2020 Cuma günü, öğrencilerimizin heyecanla bekledikleri karnelerin dağıtımı ile tamamlanmış oldu.
KELKİT Haberi
Yücel tatili iyi değerlendirmelisiniz

9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi, 17 Ocak 2020 Cuma günü, öğrencilerimizin heyecanla bekledikleri karnelerin dağıtımı ile tamamlanmış oldu.
İlçemizde örgün ve yaygın eğitimde 5400 öğrencimiz ile 500 öğretmenimiz birinci dönemin yorgunluğunu gidermek için iki haftalık dinlenme sürecine girdiler. Eğitim öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, dönemin sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakarlıkları sebebiyle can-ı gönülden kutluyorum.
Sevgili Öğrenciler,
Aileleriniz ve öğretmenlerimizle milletimizin ortak paydası sizlersiniz. Ebeveynlerinizin önceliği, her koşulda en kıymetlisi sizler, öğretmenlerinizin göz bebeğisiniz. Sizlerin çocukluk ve gençlik yıllarındaki mutluluğu, bugün ve yarının başarılı bireyleri olarak hayat sürmeniz için el birliğiyle çabalıyoruz.
İçinizdeki insani ve vicdani cennet güzelliklerini muhafaza ederek özgüveninizle problem çözen, üretken düşünen, yeniliğe açık, mizacına göre bilim ve teknolojide yetkin kişiler olarak sizleri; bilgi, beceri ve tecrübelerimizle donatıyoruz.
Onun için her koşulda ve her ortamda öğrenmenin mutluluğunu tatilde de unutmadan ailelerinizle daha çok vakit geçirin, akraba ve arkadaşlarınızı ziyaret edin. Teknolojinin esaretine kapılmadan eğlenin ve vazgeçilmez alışkanlığınız olması gereken kitaplarla dostluğunuzu biraz daha pekiştirin. Sizlerin gözlerinizden öpüyorum.
Kıymetli Öğretmenlerimiz,
En büyük çabamız bugünü ve yarınımızı oluşturacak, gölgemizde yetiştirdiğimiz gençlerimize, tüm insanlığı kuşatabilecek değerleri kazandırabilmektir. Eğitim, kültür ve sosyal alanlardaki gelişmişlikle, vicdani değer yargılarını bütünleştirerek hedeflerimize ulaşabiliriz.
Her kademeden katılımlarla bu doğrultuda hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu’nun hedeflerine ulaşabilmemiz, Vizyon Belgesi’nin gayesini, ruhunu, hedeflerini ve felsefesini özümsemeniz için yarıyıl tatilini de iyi bir fırsat olarak değerlendirmenizi istirham ediyorum.
Öğrencilerimizin olgunlaşma serüveninde çocuklarımızın örnek şahsiyetleri olmuş değerli eğitimcilerimi sabır, emek, samimiyet ve fedakârlıkları için bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum.
Değerli Velilerimiz,
Ortak geleceğimiz olan; sizlerin doğal ortamında büyüyen, renk bulan, hayata dair ilk alışkanlıklar kazanan en kıymetlileriniz çocuklarınız için, öğretmen ve okullarımızla birlikte çalışıyoruz. El birliği ile gerçekleşen bu ortak çalışmanın çocuklarımızda hayat bulduğunu unutmayınız. Öğrencilerimizin karneleri, sınavlarının rakamsal karşılığını ifade eder. Fakat onların hayata dair kazandıkları davranışlar bu önemli iş birliğinin neticesidir. Çocuklarımızın karneleri ötesinde mutlulukları, alışkanlıkları ve hayata bakış açılarındaki payımız daha mühimdir.
Bu doğrultuda eğitim hayatının bir dönemlik kısmının ardından, sonuç her ne olursa olsun genellemeye dönüştürmeden, öğrencilerimizin hayatına en güzel etki sunacak şekilde tatilin birlikte değerlendirilmesinin faydalı olacağını hatırlatmak isterim.
Bu duygu ve düşüncelerle ilçemiz eğitim ve öğretiminin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için her türlü desteği eksik etmeyen Kaymakamımız Sayın Aziz Onur Aydın’a, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyorum.
İkinci yarıyıla sağlık, mutluluk ve huzurla başlamayı diler, muhabbetlerimi sunuyorum.
İsmail YÜCEL
Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Yücel, tatili, iyi, değerlendirmelisiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı