Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 00:09 Bu haber 758 kez okundu
 
Yüzme Havuzları Açılıyor
Gümüşhane' Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olan yarı olimpik yüzme havuzu normalleşme süreciyle yeniden hizmet vermeye başladı.
GÜMÜŞHANE Haberi
Yüzme Havuzları Açılıyor

Gümüşhane' Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olan yarı olimpik yüzme havuzu normalleşme süreciyle yeniden hizmete vermeye başladı.Havuzun şimdilik sadece sivil vatandaşlara hizmet vereceği belirtildi.

Gümüşhane’de 2016 yılında hizmete açılan ve bugüne kadar binlerce kişinin yüzme öğrendiği Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu 9 Haziran'dan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak.


 Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında faaliyetlerine ara verilen havuzda yeni dönem 9 Haziran'da yalnızca sivil vatandaşların kullanımıyla başlayacak.Erkeklere Çarşamba 20-21, Perşembe 20-21, Pazar 14-21 saatleri arasında, kadınlara ise Salı 18.30-21.30, Cuma 19.30-21.30, Cumartesi 19.00-21.30 saatleri arasında açılacalacağı havuzda koronavirüs sebebiyle alınacak önlemler belirlendi.

Buna göre; bir seansta her kulvarda 2 kişi olmak üzere en fazla 10 kişi bulunacak, havuzdaki hijyen kuralları ve uyulması gereken talimatlar çerçevesinde yüzme seansına girecek vatandaşların tesise girişlerinde mutlaka maske kullanılacağı, yüzme bilmeyen çocuklara yönelik kursiyer seansları ikinci bir emre kadar açılmayacak, sauna seansı kullanılmayacak, sivil seansına gelecek vatandaşların koronavirüsle ilgili uyulması gereken yaş uygulamasına dikkat edilecek

Kaynak: (GGT) - www.gumushane.gen.tr Editör: Alim FİDAN
Etiketler: Yüzme, Havuzları, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı