Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 22:03 Bu haber 1615 kez okundu
 
Zabıta ekiplerinden pazar denetimi
Kelkit Belediyesi zabıta ekipleri, pazarcı esnafı ve pazar yerini denetledi.
KELKİT Haberi
Zabıta ekiplerinden pazar denetimi

Kelkit Belediyesi zabıta ekipleri, pazarcı esnafı ve pazar yerini denetledi. Kelkit Belediyesi Zabıta ekipleri, halk sağlığı kapsamında ilçe Pazar esnafına yönelik denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Vatandaşların alışverişlerini daha rahat ve güvenilir bir ortamda yapabilmelerini amaçlayan zabıta ekipleri tartı, ürün ve etiket kontrollerinde bulunurken, ayrıca meyve ve sebze tezgahlarını tek tek kontrol ederek tezgahın önüne kaliteli, arkasına ise kalitesi daha düşük ürünlerin konulmaması için pazarcı esnafını uyardı.


Pazar yerlerinde denetim ve çalışmaların sürekli devam etmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, denetimler sırasında göstermiş oldukları detaylı ve titiz çalışmalarından dolayı zabıta ekiplerine destek verip teşekkür etti.

Pazar yerlerinin denetimi ve halka satılan temel gıda maddelerinin halk sağlığını tehdit etmeyecek şekilde sunumu ve halkın yaptıkları alışverişlerde kandırılmaması konusunda son derece hassas olduklarını belirten Kelkit Belediye başkanı Aziz Nas, "Önceliğimiz halkın sağlığı ve güvenli alışveriş yapabilmesidir. Vatandaşlarımıza uygun bir şekilde gıda satışının sağlanması bizim önceliklerimiz arasındadır. Halkımıza ulaşacak ürünlerin sağlıklı olması, uygun koşullarda vatandaşlarımız mağdur edilmeden satılması çok önemli bir konudur. Biz bu alanda düzenli olarak denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Vatandaşın Güvenilir alışveriş yapmalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içinde olsunlar" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zabıta, ekiplerinden, pazar, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı