Yazı Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 17:12 Bu yazı 836 kez okundu
 
ÇARPIŞTIRMAYALIM , AYRIŞTIRMAYALIM!!!
İbrahim KAYA
ibrahim_kaya_@hotmail.com
 
 

ÇARPIŞTIRMAYALIM , AYRIŞTIRMAYALIM!!!

Son zamanlarda sanal alemde gündem hep siyaset oldu.Artık siyasetle uyanıyor , siyasetle geziyor,  siyasetle uyuyoruz veya bu muhabbetlere istemesek de maruz kalıyoruz.

Facebook ve benzeri sayfalarda fake hesaplar açan bazı kişiler , destekledikleri adayı yükseltirken, diğer adayı belden aşağı vurmakta hiçbir mahsur görmüyorlar.Kardeşim tamam da bu adayların ikisi de Kelkit’li ve ikisi de sonuçta bu makam için aday olmuşlar artık bundan sonra biz seçmenlere düşen görev desteklediğimiz adayı gidip sandıkta da desteklemektir bundan öte bir köy yoktur .

Tabii ki sosyal medyada adayımızı destekleyebilir övebilir yaptıklarını veya yapacaklarını afişe edebiliriz belli bir çerçeve ve güzel bir üslup  içerisinde, ancak bunu yaparken diğer kişiyi alçaltacak küçük düşürecek ifadelerden betimlemelerden ve imalardan da uzak durmalıyız.

Çünkü biz aynı toprakta yetişen ve aynı sudan içen bir toplumun insanlarıyız  karşı taraftaki kişi dediğimiz de bu vatanın bir evladıdır sonuçta. Şu anki durumda fitne çıkarmak isteyen kişi ve gruplara meyil vermemek lazım eğer bir kazanan olacaksa bu Kelkit olmalıdır. Sonra nedir bu? iki başkan adayını  aynı foto da paylaşıp birbirlerini çarpıştıran anketler yapmak sonra bu sonuçları bir bağlayıcılığı varmış gibi yayınlamak bunlar yanlıştır.Doğru şeyler değildir.Nitekim bu adaylar zaten arkadaştırlar, dostturlar, ahbaptırlar onları bir savaşın iki komutanı gibi gösterip çarpıştırmanın ,ayrıştırmanın ne akla ne mantığa yaraşır bir durumu ve izahı vardır lütfen bunu  yapmayalım ,adayımızı güzel bir çerçeve içerisinde savunalım destekleyim bu kadar aşırıya gitmeye fanatikleşmeye hiç mi hiç gerek yok.Sonuç ne olursa olsun , Kelkit için hangisi hayırlıysa “o” olsun.

 
Etiketler: ÇARPIŞTIRMAYALIM, ,, AYRIŞTIRMAYALIM!!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı