Yazı Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 09:14 Bu yazı 1714 kez okundu
 
HALK ADINA AHKAM KESMEK
İbrahim KAYA
ibrahim_kaya_@hotmail.com
 
 

Bu da yeni moda oldu son zamanlarda halk adına ahkam  kesmek.Kendi düşüncelerini halkın ortak düşüncesiymiş gibi göstermek , oysa ki bir kişi veya küçük bir grubun desteklediği bir düşünceyi o toplumun düşüncesiymiş gibi servis etmek sadece kişinin kendi kendisini kandırmaktan öteye geçemez.

Çünkü gerçek er yada geç elbette ortaya çıkacak ve bu asılsız düşünceyi ortaya atanlar o vakitte kaçacak yer arıyor olacaktır. Yapılmak istenen aslında burada spekülasyon yapmak ama maalesef bu hareket gerçek manada taraftar bulamamaktadır.

Onun içindir ki bir düşünceyi yada fikri belirteceksek şayet özellikle bunu “BENCE” diyerek kalın çizgilerle belirtmek gerekir.Yada belli bir kaynaktan alıyorsak bu bilgiyi veya fikri o kaynağın adını da belirtmeliyiz.

Kendimize ait bir fikri farklı mecralarda dile getirerek toplum nezdinde bir beğeni alma yarışı içerisinde olabiliriz ancak bunu da yaparken “bana göre” ifadesini de ekleyip bunu yaparsak daha doğal ve samimi olabiliriz.Sonuç olarak halk neyi istediğini gayet iyi bilir , halkın ortak kararlarını test etmek için belli argümanlar (anketler, kamuoyu araştırmaları , sandık vb.)  halihazırda zaten var.

Eğer gerçekten halkın ne istediğini bulmak istiyorsak bu argümanlardan biri veya birkaçını kullanmamız bize yetecektir.

 
Etiketler: HALK, ADINA, AHKAM, KESMEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı