Yazı Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 20:49 Bu yazı 1616 kez okundu
 
Secimde Sorunlar Konuşulmalı.
HÜSEYİN ÇELİK
 
 

31 mart yerel seçimleri için adaylar kıyasıya bir yarış içindeler.Herkes ben kazanacağım diyor.Yarışın kaybedeni 31 Mart akşamı belli olacak.

Secimin kazananı ve kaybedeni mutlaka olacaktır. İşte bu nedenle bu güne kadar hem adayların söylemi hem de öne çıkan taahhütlerden hareketle Gümüşhane’de çözülen ve çözülemeyen sorunları konuşmamız gerekir diye düşünüyoruz.Adayların açıklanmasından bu yana daha çok belediye borçları konuşuluyor.Konuşulmasına konuşuluyor lakin ortada net bir şey yok.Belediye bu konuda açıklama yapmaktan kaçınıyor.Hem bu saatten sonra açıklama yapsa da kimse inanmayacak gibi görünüyor.Sorunlarımızdan öne çıkanlar ise yine su sorunu, dolmuş sorunu ve imar sorunu yine ilk sıralarda gündem oluyor. Şu ana kadar pek fazla adaylar sorun konuşmuyor. Bize göre kısır bir döngü devam ediyor.Daha çok MHP adayı bazı sorunları gündeme getirerek konuşulmasını sağlıyor.Bizim gördüğümüz bu güne kadar bunlar.

Gümüşhane’nin  çözüm bekleyen çok sorunu var.Bunları hepsini tek tek yazamıyoruz. Ne yazık ki kimse sorun konuşmuyor.Kimse sorun yazmıyor.Ne yani Gümüşhane'de her şey süt liman mı? Lakin hepimizin ortak sorunları olan bazı önemli sorunları kentin konuşması gerekir. Bu sorunların da çözüme kavuşturulması  için adaylardan çözüm yollarının ne olduğunun ortaya koymalarını  beklemek seçmenin hakkıdır.

Geçtiğimiz dönem ki seçim vaatlerine biraz göz attık.Neler yapıldı neler yapılmadı diye... Bunları yeniden yazacak değiliz.Yapılanlar ortada.Vatandaş yapılanlara itibar ederse tekrar seçer.İtibar etmezse seçmez.Kendine daha çok hizmet edecek olanı getirmenin yolunu tercih eder.

Şimdi hem sorunlarımızı ortaya koyalım,hem de ne yapıldı bir soralım. Otopark sorunu,Su sorunu,Hayvan barınağı sorunu,kanalisazyon ve katı atık sorunu , Kadınlar için sosyal alan sorunu,Trafik ve tabi ki İmar ve kentleşme sorunlarımız ciddi sorunlar olarak öne çıkıyor.

Geçtiğimiz dönemden bu yana en büyük sorunumuz şehir içi trafik ve otopark sorunu.Bu sorunumuz için 2014 yılında tek yön uygulamasına geçildi.Bu sorun çözülecek diye beklerken bırakın çözümü iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı.Arabanız ile şehir içine girmeniz bile nerdeyse bazen mümkün  olmuyor.Bırakın park yeri bulmayı,aracınızı park yapan araçların yanında ki ikinci sıraya bırakıp bankamatikten 2 dakikalık işinizi bile göremiyorsunuz. Otopark olarak 2014 yılından  buyana tek otopark yapıldı,Gümüşhane merkeze.Bu otoparkta yetersiz olunca  çözüm üretmedi.Yani yetersiz kaldı.Cevre yolu bitti.Eski karayolu olan ana yol üzerinde park yapma imkanınız bir nebze olsun artık var.Lakin belli yaşın üzerinde ki insanların oradan şehre yürüyüp ihtiyaçların halledip geriye dönmesi hayli sıkıntılı oluyor. Trafik keşmekeşi içinde zaman akıp gidiyor.Kanalizasyon sorunu için başkan Ercan bey birkaç yer haricinde sorunun çözüldüğünü  söylemişti.Katı atık için de atıklarımız  Bayburt'a gidiyor.Yine de son bir yıldır,vahşi depolama istasyonundan dumanlar hala yükseliyor.Bu sorunumuzda tam anlamıyla çözülmüş görünmüyor.Su sorunumuz eskisi gibi devam ediyor.Bahçecik barajı yapımı başladı.Lakin ekonomik sıkıntılar bu şekilde giderse beş yıl daha bizim Bahçecik barajının suyuna kavuşmamız zor görünüyor.Hayvan barınağı bitirildi.Yanlız hayvanlar hala toplanmıyor.Özellikle kış günlerinde sabah işe gitmek isteyen bayanlar ile okullara giden çocuklarımız hala bu sorunla karşı karşıyalar.Son  dönemde hayvan saldırıları arttı.İnşallah büyük ölçekli bir saldırı meydana gelmez.Sosyal alan,özellikle Sema Doğan parkı Gümüşhane’nin yüz akı oldu.Lakin bu alandan Gümüşhane merkezde ki insanlarımız çok faydalanamıyor.Yoğun ilgi nedeniyle öğrencilerin olduğu dönemde yerli halk bu alanda kendisine pek yer bulamıyor. Aynı şekilde merkezde bu alanlardan en az iki tane yapılması gerekir diye düşünüyoruz.İmar sorunu başlı başına bir yazı içerir. İnşallah önümüzdeki yazılarımızdan birini bu konuya ayırabiliriz.Birkaç sorunumuzu dile getirmek istedik.Sorunlarımızı konuşup çözüm önerilerini bulmamız lazım.Konuşamaz isek sorunlarımızı çözemeyiz.Tüm adayların az çok sorunlarımız ve çözüm önerileri hakkında duyarlı olmalarını bekliyoruz

 
Etiketler: Secimde, Sorunlar, Konuşulmalı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı