Haber Detayı
12 Haziran 2021 - Cumartesi 23:09 Bu haber 1073 kez okundu
 
Çanakçı ve Örenkaya’nın sorunu meclis gündeminde
TAHSİN TARHAN ÇANAKÇI VE ÖRENKAYA’DA YAŞANAN KANALİZASYON SORUNUNU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
ŞİRAN Haberi
Çanakçı ve Örenkaya’nın sorunu meclis gündeminde

TAHSİN TARHAN ÇANAKÇI VE ÖRENKAYA’DA YAŞANAN KANALİZASYON SORUNUNU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, memleketi Gümüşhane’nin sorunlarına bir kez daha sahip çıktı. Şiran ilçesine bağlı Çanakçı ve Örenkaya’nın uzun yıllardır yaşadığı kanalizasyon sorununu Meclis Gündemine taşıyan Tahsin Tarhan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması istemiyle bir soru önergesini TBMM Başkanlığına sundu.

“Kanalizasyon sorunu halk sağlığını tehdit etmektedir”

Tarhan, Çanakçı ve Örenkaya’da 90 hanenin kanalizasyon bağlantısı olmadığına ve bölgeden geçen derelerde yaşanan ıslah sorunlarına dikkat çekti ve özellikle yaz aylarında artan kokunun, dereye ulaşan atık suyun halk sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

Tahsin Tarhan, “Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların Anayasal ödevidir. Bölgede yaşanan kanalizasyon sorunu giderek artan kokusuyla da alarm veriyor. Tarhan bilim adamlarından da görüş aldıklarını açıkladı ve fosseptik çukurları nedeniyle ve ıslah edilmemiş dereler nedeniyle H2S adlı gazın oluştuğunu bu gaza yüksek dozda maruz kalmanın da insan sağlığı açısından ölümcül risk teşkil ettiğine dikkat çekti.

Çanakçı ve Örenkaya’nın sorunu meclis gündeminde

Tarhan, “Çanakçı ve Örenkaya’da yaşayan vatandaşımızın sorunlarının çözümü için konuyu Meclis gündemine taşıdık. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a kanalizasyon yapımı ve derelerin ıslah edilmesi ile ilgili sorularımızı yönelttik. Biz bu işin takipçisi olacağız” dedi

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Çanakçı, ve, Örenkaya’nın, sorunu, meclis, gündeminde,
Yorumlar
Haber Yazılımı