Haber Detayı
17 Nisan 2021 - Cumartesi 16:31 Bu haber 1596 kez okundu
 
CHP’Lİ AĞAÇ: “AY’A GİDECEKKEN PATATES SOĞANA MUHTAÇ HALE GELDİK!”
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, ekonomik kriz ve pandemi ile mücadeleye ilişkin konuştu.
GÜMÜŞHANE Haberi
CHP’Lİ AĞAÇ: “AY’A GİDECEKKEN PATATES SOĞANA MUHTAÇ HALE GELDİK!”

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, ekonomik kriz ve pandemi ile mücadeleye ilişkin konuştu.

CHP’Lİ Ağaç, ekonomik sorunlar ve pandemi ile mücadelede yetersiz kalındığının altını çizerek iktidarı suçladı. Koronavirüs vakalarındaki artışlara ilişkin AKP’nin düzenlediği kongreleri işaret eden CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, hazinede para olmadığı için vatandaşa ekonomik anlamda bir destek verilmediğini de sözlerine ekledi. CHP’li Ağaç şu ifadeleri kullandı:

“AŞI TEMİN EDEMEYİNCE BAŞA DÖNDÜK”

“Gümüşhane'de birkaç noktada ramazan yardım kolileri dağıtımı yapıldı. İnanılmaz bir izdiham oldu. Her yer "Lebalep Kuyruk" pandemi falan hak getire. Aşı temin edemeyince; öğretmenler aşılanamadı, hop "uzaktan eğitime", başa dönüyoruz! İyi de 3 milyon çocuğun internete erişimi, bilgisayarı veya tableti yok. Köyler başta olmak üzere pek çok yerde zaten internet yok. Reklamlar yaptınız, sözler verdiniz, Fatih Projesi gibi projeler açıkladınız. Güya; her öğrenciye tablet verecektiniz ama o da yok.”

“CEVAP VERİLECEĞİNE PANKARTLARA MÜDAHALE EDİLİYOR”

“Hazine ve Merkez Bankası’nın kasası tam takır. Rezervlerde bulunan 128 milyar dolar kayıp. Bu kadar miktar dövizi kim sattı, kim aldı, ne zaman aldı, kaça aldı halk bilmiyor. Millet adına soruyoruz; "128 milyar dolar nerede?" diye; cevap verileceğine pankartlarımıza müdahale ediliyor.”

“PARA OLMADIĞI İÇİN VATANDAŞA DESTEK VERİLMİYOR”

“Para olmadığı için esnafa, vatandaşa ekonomik destek verilmiyor. Destek veremeyince de pandemi ile ilgili alınması gereken önlemler alınamıyor. Fatura yine esnafa ve aslında pek çoğu aşı olmuş 65 yaş üstüne kesiliyor.”

“ÜLKEYİ ARTIK YÖNETEMİYORSUNUZ”

“Millet kuru soğana, patatese ve 50 liralık yardım poşetine bile muhtaç hale getirilmişken; en son alınan 3 makam aracının toplam bedeli 52 milyon, eski para ile 52 trilyon TL. İktidarınızın 20’nci yılında, "Ay'a gideceğiz" şovları yaparken; bu ülkede, bu ilde ve bu çağda; vatandaşı böylesine yoksul, avuç açar ve yardıma muhtaç duruma düşürdünüz ya; yazıklar olsun. Algı yönetimi ile bazı konularda gerçekleri örtebilirsiniz ama; yoksulluğu, fakirliği, hayat pahalılığı ve geçim zorluğunu yok edemezsiniz. Ne derseniz deyin vatandaşın cebi ve evdeki tencere acı gerçeği ortaya koyuyor. Bu ülkeyi artık yönetemiyorsunuz. Türkiye enflasyonda Dünya şampiyonu, korona vaka sayısında da Avrupa şampiyonu oldu. Yüzünüz Ak olsun. Gerçekten yazık bu vatandaşa.”

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: CHP’Lİ, AĞAÇ:, “AY’A, GİDECEKKEN, PATATES, SOĞANA, MUHTAÇ, HALE, GELDİK!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı