Haber Detayı
24 Nisan 2021 - Cumartesi 23:50 Bu haber 2393 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Vatan Millet Derdinde; Encümenler Keseleri Doldurma Derdinde
Bilindiği üzere geçen hafta Ticaret Bakanı Ruhsar Pekçan, eşinin ortağı olduğu bir firmadan ihale yoluyla yapılan bir alımdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alındı. Pekcan’ın yerine ise Mehmet Muş atandı.
KELKİT Haberi
Cumhurbaşkanı Vatan Millet Derdinde; Encümenler Keseleri Doldurma Derdinde

Bilindiği üzere geçen hafta Ticaret Bakanı Ruhsar Pekçan, eşinin ortağı olduğu bir firmadan ihale yoluyla yapılan bir alımdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alındı. Pekcan’ın yerine ise Mehmet Muş atandı. Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamada:

"Alım, tüm fiyat araştırmaları yapılarak, piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda, usulüne uygun bir biçimde gerçekleştirilmiştir” denilmişti.

Görüldüğü gibi piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda bir fiyata alım yapılmış olsa bile Ticaret Bakanı'nın eşinin ortağı olduğu bir firmadan alım yapıldığı için bir bakan görevinden alınabiliyor.

 

TEPEDE DEVLET VE MİLLET İÇİN BİN BİR ZORLUKLA MÜCADELE VERİLİRKEN TABAN NE İŞ YAPIYOR?

Peki soruyoruz ülkemizin bin bir sorunuyla ilgilenen Cumhurbaşkanımız elinden geldiğince devletimizi güçlendirmek ve kalkındırmak için gece gündüz çalışırken, yedi koldan mücadele veriyorken, tabanda Cumhurbaşkanının temsilcisi olduğunu iddia edenler ne iş yapıyor?

Gazetemizi arayan veya bizimle bizzat görüşen birçok vatandaşımız; Kelkit'te bazı Belediye Encümenleri halka hizmet üretmek yerine kendi şahsi ihalelerini kovaladıklarını, adeta; "Kurbanlık poşetmi lazım? Başkasına gitmeyin ben varım. Maske dezenfektanmı lazım, başkasına gitmeyin ben varım" diyerek ceplerini dolduruyor. Bu durumu bilen siyasiler buna engel olacaklarına, tam tersini yapacaklarına buna destek oluyor.

Başka bir gün bir bakıyorsun bir İl Genel Meclisi Encümeni yine vatandaşına hizmet götürmek yerine vatandaşla ihalelerde kapışıyor.

Bir bakıyorsun yine hizmet üretsin diye halkın oyları ile seçilen bir encümen sosyal medya hesapları üzerinden millete iftira atıp ayar vermeye çalışıyor." diyerek tepkilerini dile getirmektedir.

 

TABANDA ADAM KAYIRMACILIĞI, TEHDİT, TORPİL ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR.

Görüştüğümüz birçok vatandaşımız; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir taraftan devletine ve milletine sahip çıkıyor. Bir taraftan tüm dünyadaki mazlumlara kol kanat geriyor. Bir taraftan da başkanlığını yapmış olduğu Ak Parti'yi 2023 seçimlerine hazırlıyor. Fakat gelin görün ki tabanda adam kayırmacılığı, torpilcilik, rant savaşı, cepleri doldurma, halktan uzaklaşma, vatandaşı tehdit, bize oy vermeyene hayat yok anlayışı almış başını gidiyor. Sizin aracılığınızla buradan soruyoruz diyen birçok vatandaşımız: "Soruyoruz, sizin Ak dava adamlığınız, teşkilatçılığınız, hizmet anlayışımız bu mudur? Yoksa sizler Ak Parti maskesi arkasına sığınarak kendi ceplerinizi mi dolduruyorsunuz? Mazluma hizmet etmek yerine Ak Parti'den aldığınız güçle mazluma zalimlik mi yapıyorsunuz?

Buradan kendini vatanına milletine, devletine ve halkına adamış gerçek siyasilere gerçek dava adamlarına sesleniyoruz. Lütfen tabanda halka yapılan yanlışları, davaya yapılan ihanetleri görün ve gerekli tedbirleri alın. Bu durum Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği mücadeleye gölge düşürüyor. Eğer böyle devam ederse 2023 seçimleri Ak Parti için zaferden çok hezimet olur." diyerek tepkilerini dile getirmektedirler.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Vatan, Millet, Derdinde;, Encümenler, Keseleri, Doldurma, Derdinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı