Haber Detayı
30 Ocak 2021 - Cumartesi 01:14 Bu haber 1905 kez okundu
 
HÜDA PAR Kelkit’te Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi
HÜDA PAR Gümüşhane İl Başkanlığı ziyaretlerine devam ediyor
KELKİT Haberi
HÜDA PAR Kelkit’te Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

HÜDA PAR Gümüşhane İl Başkanlığı ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda HÜDA PAR Gümüşhane İl Başkanı Mehmet Kabayel ve Kelkit İlçe Başkanı Remzi Yavuz, beraberlerindeki partililerle Kelkit’te birtakım ziyaretler gerçekleştirdiler.

HÜDA PAR Gümüşhane İl Başkanı Mehmet Kabayel, Kelkit ilçe Başkanı Remzi Yavuz ve partililerden oluşan bir heyet, Kelkit’te ziyaretler gerçekleştirdiler. Bu kapsamda Kelkit esnafını, Kelkit Belediye Başkanını, Kelkit basınını, İlçe Milli Eğitim Müdürünü ve bazı kurum ve kuruluşları ziyaret ettiler.
“Esnaf küçük, derdi büyük”
Esnaf ziyaretleri hakkında konuşan HÜDA PAR İl Başkanı Mehmet Kabayel; “ Esnafın, özellikle de küçük esnafın derdi büyük. Malum pandemiden dolayı esnafımızın kahir ekseriyeti bırakın borçlarını ödemeyi, giderlerini bile karşılamakta zorlanıyorlar. Hal böyle olunca esnaf bankaların vicdanına terkediliyor ve faiz çıkmazına düşüyor.” Diyen Kabayel sözlerini şöyle sürdürdü: “Hükümet esnafa yönelik sektör analizi yapmalı ve böylece küçük de olsa esnafa verilen desteklerin daha doğru bir şekilde yerine ulaşmasını sağlamalıdır.”  
“Bizim siyaset anlayışımız ile hem ülke hem de halk rahatlayacak, ferahlığa kavuşacak”
Esnaf ziyaretinden sonra Gümüşhane Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Nihat Zeyrek’i ziyaret eden Kabayel, ülke siyaseti ve yerel siyaset ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. 
Kabayel: “Müslüman memlekette siyaset kurumunun, rant ve menfaatkapısı olarak görülmesi bizleri çok üzüyor ve bu siyaset kurumunun ruhuna da yakışmayan bir durumdur. İlk günden beri dediğimiz gibi, böyle bir siyaset anlayışını kabul etmiyoruz. Biz yerleşik siyaset anlayışını değiştireceğiz ve bu anlamda ilk günkü aşk ve şevkimizi taşıyoruz. Siyasetin menfaat ve çıkardan ibaret olmadığını herkese göstereceğiz. Bizim siyaset anlayışımız ile hem ülkemiz hem de halkımız rahatlayacak, ferahlığa kavuşacak” diyen Kabayel sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz batılı ve seküler değerler üzerine değil, kendi değerlerimizin üzerine oturan bir siyaset üretiyoruz. Kendi medeniyet değerlerimizden ilham alarak bir siyaset yürütüyoruz. Bizim siyaset anlayışımızla hem ülkemiz hem de halkımız rahatlayacak derken, bunu kast ediyoruz. Bizim parti programımız bir medeniyet inşa edecek niteliğe sahip, bu anlamda parti programımızın okunmasını tavsiye ediyorum. Yine siyaset anlayışımızı öğrenmek isteyenlere teşkilatlarımızın kapısı açıktır.” 
HÜDA PAR’ın ziyaretinden memnun kaldığını ifade eden Nihat Zeyrek ise; Partisel anlamda kendilerini en çok HÜDA PAR’ın ziyaret ettiğini ve ziyaretten ziyadesiyle memnun kaldığını ifade etti.
“Elimizde çok kıymetli bir hazine var”
HÜDA PAR heyeti ardından Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yücel’i ziyaret etti. Ziyarette ülke gündemi, yerel gündem ve pandemiden etkilenen eğitim ele alındı. “Elimizde büyük bir hazine var.” diyen Kabayel; “Bu topraklar çok büyük bir hazine. Bu topraklar çok büyük bir kıymettir. Bizim bu kıymete, memlekete sahip çıkmamız lazım. Herkes kendi alanında en iyisi olarak, en iyi işler üreterek bu hazineye değer katması lazım.” diyen Kabayel, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu toprağı, memleketi hazine kıymetine taşıyan ise milletimizdir, gençlerimizdir. Bu anlamda gençliğimize, gelen neslimize sahip çıkmamız lazım. Sağlıklı bir gelecek, sağlıklı bir nesille, sağlıklı bir nesil ise sağlıklı bir eğitim ile yetişir. Bu anlamda genelde topluma, özelde ise eğitimcilere büyük iş düşmektedir.”
“HÜDA PAR ayrıştırıcı değil, birleştirici bir siyaset güdüyor”
Kabayel ve beraberindeki heyet, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas’ıziyaret etti. Samimi ve sıcak bir havada geçen ziyarette Kabayel: “Bizim muhalefet anlayışımız yapıcı bir muhalefettir. Kim olursa olsun doğrusuna destek de veririz, yanlışına da yanlış deriz. Fakat biz muhalefet yaparken ayrıştırıcı, ötekileştirici veya kavgacı bir üslubu doğru bulmuyoruz. Çünkü böyle bir muhalefet ve siyaset anlayışı, toplumumuza faydadan çok zarar getirir.” dedi.
Kelkit Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi alan Kabayel, sözlerine şöyle devam etti: “İnsanımız değerlidir. Ve hizmetin de değerli olanına layıktır. İnsanımız hizmetin en kalitelisini hak ediyor. Bu anlamda makamlar Hak adına halka hizmet makamları olmalı. Dolayısıyla şehirlerimizi, beldelerimizi inşa ederken, halkımızı da ihya etmeliyiz. Halkımızın dünyasını düşündüğümüz gibi ahiretini de düşünmeliyiz. Bu anlamda HÜDA PAR olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.”
Ziyaretten ziyadesiyle memnun olduğunu ifade eden Başkan Aziz Nas: “Ziyaretinizden çok memnun kaldık. HÜDA PAR ve yürüttüğü siyaset anlayışını biliyoruz. Ayrıştırıcı değil de birleştirici siyaset anlayışınızı beğenerek takip ediyoruz.” dedi.
Belediye Başkanı Aziz Nas’ın, İl Başkanı Mehmet Kabayel ve İlçe Başkanı Remzi Yavuz’a plaket hediye etmesinin ardından ziyaret sona erdi.
Ardından Kelkit Ziraat Odası’nı ziyaret eden Kabayel, bazı mahalle muhtarları ile bir araya gelerek mahallelerin sorunları hakkında bilgi aldı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: HÜDA, PAR, Kelkit’te, Bir, Dizi, Ziyaret, Gerçekleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı