Haber Detayı
24 Nisan 2021 - Cumartesi 23:55 Bu haber 3383 kez okundu
 
Kelkit Devlet Hastanesi iyi yönetilmiyor
Bilindiği üzere daha önce yaptığımız “KELKİT DEVLET HASTANESİNDE İŞLER İYİ GİTMİYOR” haberimizle vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri haberleştirmiş ve konunun takipçisi olacağımızı dile getirmiştik.
KELKİT Haberi
Kelkit Devlet Hastanesi iyi yönetilmiyor

Bilindiği üzere daha önce yaptığımız “KELKİT DEVLET HASTANESİNDE İŞLER İYİ GİTMİYOR” haberimizle vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri haberleştirmiş ve konunun takipçisi olacağımızı dile getirmiştik.

            Kelkit Devlet Hastanesi ile ilgili yaptığımız haberden sonra, gazetemizi arayan veya bizimle bizzat görüşen birçok vatandaşımız, Devlet Hastanesinin içler acısı durumunu tarafımıza ilettiler. Bizler de objektif habercilik anlayışı ile durumu yerinde tespit etmek için Kelkit Devlet Hastanesi’ne gittik. Görsellerde de görüldüğü gibi, maalesef ki hastanemiz iyi yönetilmiyor. Her taraf dökülüyor, çarşaflar kapı önlerinde duruyor, birçok birim pislikten batıyor. Özellikle pandemi döneminde halkın sağlık bulmak için başvurmuş olduğu hastanede ne yazık ki içler acısı bir durum almış başını gidiyor.

           Önceki haberimizde, “Özellikle hastanenin genel personelinde, huzursuzluk, mutsuzluk, mobbing uygulamalar, keyfi yer değiştirmeler had safhada olduğu için, korku, panik ve endişe baş göstermiş durumda. Maalesef, idari kadro hizmete ve başarıya göre yer değiştirmeden ziyade, keyfi ve kişisel uygulamalar ile personeli sürekli taarruzda tutması, personelde, bunalım derecesinde tedirginliklere sebep oluyor. Bu da vatandaşın hastane hizmetlerine ulaşımında sorunlara neden olmaktadır.” diye yazmıştık. Sizlerin de gördüğünüz gibi bu kötü tablo ancak öyle kötü bir yönetimin eseri olabilir.

           Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz birçok vatandaşımız: “Artık bu konuda gereken yapılmalı ve sorumlulardan hesap sorulmalıdır. Gümüşhane’de kayan bir hastane için trilyonlar gönderiliyor da Kelkit Hastanesi’ne bir teneke boya gönderilemiyor mu? Siyasetçiler, devlet adamları bu konuda niçin sessiz kalıyor? Bizler vatandaş olarak kişisel hesapların yapılmadığı, torpilin, ve adam kayırmanın olmadığı, bölgesinde örnek bir hastane, örnek bir yönetim anlayışı ve her yönüyle nezih ve hijyenik bir Kelkit Devlet Hastanesi istiyoruz. Lütfen ilgili birimler ve siyasetçilerimiz gereğini yapsınlar” demektedirler.

Her zaman olduğu gibi bundan sonrada tüm halkımız adına Gümüşhane Ekspres Gazetesi konunun takipçisi olacaktır.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Devlet, Hastanesi, iyi, yönetilmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı