Haber Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 15:50 Bu haber 5869 kez okundu
 
Kelkit Devlet Hastanesinde İşler İyi Gitmiyor
Kelkit Devlet Hastanesi yapıldığında Köse, Şiran, Çamoluk, Alucra gibi çevre il ve ilçelere hizmet ederek adeta bölgenin parlayan yıldızı konumundaydı.
KELKİT Haberi
Kelkit Devlet Hastanesinde İşler İyi Gitmiyor

Kelkit Devlet Hastanesi yapıldığında Köse, Şiran, Çamoluk,  Alucra gibi çevre il ve ilçelere hizmet ederek adeta bölgenin parlayan yıldızı konumundaydı.

 

 

Kelkit Devlet Hastanesi kurulduğunda bölgeye şifa dağıtırken, ilçe esnafının can simit’i, geçim kaynağı olmuştu. Gelin görünki son yıllarda siyasilerin yetersiz yönetici ataması hastaneyi tıkadı. Bölge esnafı hastaneye yapmış olduğu işlerin ücretini aradan yıllar geçmesine rağmen alamamaktan yakınırken,  hastaneye iş yapmasaydıkta paramız cebimizde dursaydı şimdi daha karlı olacaktık diyorlar.

 

Hastane çalışanı bazı personeller yapmış oldukları ek işlerin ödemelerini alamadığından haklarının kayıp olmasından yakınmaktadır. İçler acısı durumdaki hastaneyi gören vatandaşlar bu nasıl devlet anlayışı, bu nasıl bir yönetim tarzıdır? inisiyatif alması gerekenler neden sesiz kalıyorlar? Hastane müdürü, odasından çıkmadığı ve gerçekler ile yüzleşmek istemediği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Özellikle hastanenin genel personelinde, huzursuzluk, mutsuzluk, mobbing uygulamalar, keyfi yer değiştirmeler had safhada olduğu için, korku, panik ve endişe baş göstermiş durumda maalesef, İdari kadro hizmete ve başarıya göre yer değiştirmeden ziyade, keyfi ve kişisel uygulamalar ile personeli sürekli taarruzda tutması, personellerde, bunalım derecesinde tedirginliklere sebep oluyor. Bu da vatandaşın hastane hizmetlerine ulaşımında sorunlara neden olmaktadır.

Daha fazla iddia edilen konular var maalesef, hastanede ki çalışanların ve idarenin bilip de dışarının az duyduğu bunlarıda önümüzdeki günlerde değerli okurlarımızla paylaşacağız.

 

Buradan ilçede siyaset yapan ve bu konuda ben söz söyleme sahibiyim, bende yetkiliyim  diyen herkese sesleniyoruz. Bu konuları acil olarak, masaya yatırılmalı, Hizmet süresi dolan yöneticilerin tekrar hizmet süresi uzatılmamalıdır. Acil olarak gerekli çalışmalar yapılmalı, 2021 Türkiye'sinde keyfi uygulamalar ve başarısız yöneticilerin hizmet süreleri artık son bulmalı, konu hakkında tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Gümüşhane Ekspres gazetesi olarak, konunun sürekli takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın!

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Devlet, Hastanesinde, İşler, İyi, Gitmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı