Haber Detayı
12 Eylül 2021 - Pazar 15:58 Bu haber 1994 kez okundu
 
Kelkit'linin Umudu 3 Bin Öğrenci İçin Neyi Bekliyoruz
Bilindiği üzere Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Kelkitli iş insanı hemşerimiz, emicemiz Aydın Doğan’ın talimatlarıyla Aydın Doğan Vakıfı tarafından yaptırılmış ve 2003 yılında öğrenci kabulüne başlamıştır.
KELKİT Haberi
Kelkit'linin Umudu  3 Bin Öğrenci İçin Neyi Bekliyoruz

Bilindiği üzere Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Kelkitli iş insanı hemşerimiz, emicemiz Aydın Doğan’ın talimatlarıyla Aydın Doğan Vakıfı tarafından yaptırılmış ve 2003 yılında öğrenci kabulüne başlamıştır.
Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu, sürekli göç vermek yüzünden her geçen gün nüfusu eriyen Kelkit için adeta bir can suyu olmuş ve Kelkit’in gelişip kalkınmasında önemli bir role yükselmiştir.
Özellikle aynı kampüs içerisinde Kelkit Sağlık Meslek Yüksekokulunun açılması ve en son sivil toplum örgütlerinin talepleri doğrultusunda siyasilerin ve Gümüşhane Üniversitesi Rektörü H. İbrahim Zeybek’in büyük çabalarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 2019 yılında açılan ve geçtiğimiz yıl öğrenci kabulüne başlayan 4 yıllık Kelkit Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Kelkit yüksek öğretimine büyük ivme kazandırmış ve bugün 1.500 öğrenciye ulaşmıştır.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun şu an Havacılık Yönetimi Bölümü aktif bir şekilde öğretim verirken Rekreasyon Bölümü ise maalesef pasif durumdadır.
Bu konu ile ilgili görüştüğümüz bazı yetkililer, bugün için en büyük sorunun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun kendine ait bir hizmet binasının olmaması olduğunu dile getirmektedir. Zira Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun tam kapasite ile çalışması sonucunda Kelkit'te bulunan yükseköğretim öğrenci potansiyelinin 3000’lere çıkacağı bilinmektedir. Bu da Kelkit için büyük bir kazanım olacak Kelkit’in gelişip kalkınmasında çok büyük bir lokomotif etkisi yapacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse Kelkit fakültesinin ve artık dışarıya göç vermeyen büyük ve gelişmiş bir ilçenin en büyük umudu bu olmuştur.
Yediden yetmişe bu konuya vakıf olan birçok vatandaşımız Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binasının bir an önce yapılması ve hizmete açılması gerektiğini vurgulamaktadırlar. Yine görüştüğümüz birçok vatandaşımız Kelkit’in geleceği için yapılabilecek en büyük işin bu hizmet binasının bir an önce ya milli eğitimden tahsis ya da sıfırdan tesis edilmesi olduğunu vurgulamaktadırlar. Gümüşhane Ekspres Gazetesi olarak daha önce bu konu ile ilgili haber yapmış, başta siyasilerin ve Gümüşhane Üniversitesi Rektörü H. İbrahim Zeybek’in bu sorunu çözmek için büyük çaba sarf ettiklerini dile getirmiştik. En son bu konu ile ilgili görüştüğümüz Ak Parti İlçe Başkanı Sadi Tüysüz, parti olarak Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının bu konuya yoğunlaştıklarını, bu konunun en önemli gündemlerinden biri olduğunu ve amaçlarının Kelkit Yükseköğretim öğrenci nüfusunu en az üç binlere taşımak olduğunu dile getirmiştir.
Bu konu ile ilgili görüştüğümüz birçok vatandaşımız hizmet binası sorununun bir şekilde en kısa sürede çözülmesi gerektiğini vurgulamaktadırlar.Gümüşhane Ekspres Gazetesi olarak yapılan çalışmaları ve siyasilerin bu konudaki büyük gayretlerini yakından takip ediyoruz. Yine bundan sonra da bu konu ile ilgili görüşmeleri anbean takip ederek edindiğimiz bilgileri siz değerli okullarımıza sunmaya çalışacağız.
 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit'linin, Umudu, , 3, Bin, Öğrenci, İçin, Neyi, Bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı