Haber Detayı
12 Eylül 2021 - Pazar 18:05 Bu haber 1746 kez okundu
 
Kelkit Şoförler ve Otomobilciler Odasında Neler Oluyor
Kelkit Şoförler ve Otomobilciler Odasına ait çekicinin usulsüz satıldığını iddia eden vatandaşlar hakkımızı sonuna kadar arayacağız diyorlar.
KELKİT Haberi
Kelkit Şoförler ve Otomobilciler Odasında Neler Oluyor

Kelkit Şoförler ve Otomobilciler Odasına ait çekicinin usulsüz satıldığını iddia eden vatandaşlar hakkımızı sonuna kadar arayacağız diyorlar.

İlçede motorlu taşıt alış verişiyle iştigal eden ticaret odasına kayıtlı iş insanı Serhat Durak ismindeki vatandaş “ben çekicinin satıldığını Bayburt’ta çekici işi yapan bir arkadaşımın vasıtası ile öğrendim. Oysaki ben aracın satışa çıkacağını bilmiyordum  bunun üzerine piyasa araştırması yaparak cemiyet başkanını aradım çekicinin 50 bin lira civarında masrafının olduğunu masrafsız böyle bir çekicinin 180 bin lira edeceğini söyledim bu haliyle bana satarlarsa 130 bin lira verebileceğimi teklif ettim.


Cemiyet başkanı Beyler Kara, benim teklifimin az olduğunu söyleyerek kabul etmedi ve bana dedi ki  Bayburt’lu bir alıcı  170 bin lira fiyat verdiğini söyledi. Bende başkanım motor arızalı 50 bin masraf var Bayburtlu çok iyi fiyat vermiş ona verebilirsiniz dedim. Akabinde cemiyet araca masraf ederek motor değiştirip kimsenin haberi olmadan, ilana falanda çıkmadan esnaf sanatkârlar odası sekreterine 150 bin liraya satışı gerçekleştirmiştir.  Burada kötü niyet söz konusudur , hakkımı sonuna kadar arayacağım diyen iş insanı Durak, şoförler odasının borç batağında olduğu iddası var, çekicinin kaça ve ne şekilde satıldığını bu satıştan cemiyetin zararının olup olmadığını merak ediyorum doğrusu  “ dedi.

Öte yandan isminin  açıklanmasını istemeyen başka  bir esnaf " bu çekicinin satışı ihale yöntemiyle gerçekleşmeliydi, neden ihaleye çıkarılmadan satış yapılmış.Burada insanın aklına her şey gelebilir , doğrusu yılların başkanına yakıştıramadım.Konu etraflıca araştırılmalıdır, ifadesinde bulundu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Şoförler, ve, Otomobilciler, Odasında, Neler, Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı