Haber Detayı
22 Ağustos 2021 - Pazar 14:19 Bu haber 2548 kez okundu
 
Kelkit'te Meral Akşener'e Sevgi Seli
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
KELKİT Haberi
Kelkit'te Meral Akşener'e Sevgi Seli

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, günü birlik esnaf ziayeretinde bulunmak  için Gümüşhane ve kelkite geldi.

Uçakla Trabzon Havalimanı'na gelen Akşener, kara yoluyla Gümüşhane'ye geçti. Kent merkezinde, yol güzergahında kendisini bekleyenleri selamlayan Akşener, kısa süre vatandaşlarla sohbet etti.
Esnafı da ziyaret eden Akşener, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.
Akşener, ziyaretlerin ardından gazetecilere, 20 Ocak 2020'den beri ilçe ilçe esnaf gezdiğini, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde de ziyaretlerine devam ettiğini söyledi.
Esnafın, Türkiye'nin ekonomisinin bel kemiği olduğunu ifade eden Akşener, esnafı güçlü olan ülkelerin ekonomisinin güçlü olduğunu, bu nedenle esnafın durumunu anlamak ve sorunlarına dikkati çekmek için yola çıktığını belirten Akşener, Suriyelilerin gelişinden bu yana politikanın yanlış olduğunu savunarak şöyle konuştu:
"Bu ülkede 4-5 milyon civarında Suriyeli göçmen olduğu söyleniyor. Biz o gelen insanlara düşmanlık edemeyiz ama başka bir şey söyleyeyim; 65 milyar dolar para harcandı deniliyor Sayın Cumhurbaşkanının ağızından. Türkiye'de 83 veya 84 milyon, değişik kanaatler var, hadi ona 83 milyon diyelim, bir arkadaşıma hesaplattım, bu 65 milyar dolar nasıl yansırdı size, adam başı her aileye bu pandemide 800 dolar verilebilirdi. Tekrar ediyorum, adam başı her aileye yani kişi başına 800 dolar hibe verilebilirdi 65 milyar doların karşılığı “ dedi.
Akşener, "Afganların gelişinin durdurulması lazım, İran'da durdurulması lazım. Sınırların yol geçen hanı olmaktan çıkarılması lazım. Suriye'nin yöneticileriyle derhal anlaşıp, Suriye'den Türkiye'ye gelmiş o insanların memleketlerine can güvenliklerini sağlamak kaydıyla, Beşer Esad'la anlaşıp onların da can güvenliklerinin garantörü olarak bu insanların ülkelerine, memleketlerine, vatanlarına huzur içinde, barış içerisinde, arıza çıkarmadan gönderilmesi lazım." dedi.
Meral Akşener, Eylül 2020'de Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden İSTAÇ A. Ş genel müdürü, Gümüşhane eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Mustafa Canlı'nın Emirler Mezarlığı'ndaki kabrini ziyaret ederek karanfil bıraktı, dua okudu. 

Ardından Kelkit’e geçen Akşener, burada kendisini bekleyen kalabalığı selamladı. Kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlerin izdiham yaratması üzerine Aydın Doğan Caddesi Üzerindeki bazı dükkanlara girerek esnafın dertlerini ve önerilerini dinleyen Genel başkan Akşener, esnafa bol kazanç dileğinde bulunduktan sonra ilçeden ayrılırken Partisi’nin Kelkit İlçe başkanı Necdet ilhan’ın elini öpmek istemesi üzerine elini kimseye öptürmediğini ancak sende gençliğimi görüyorum demesi dikkat çekti.Meral Akşener'in Kelkit ziyareti sırasında İyi Partinin İstanbul ve Samsun'dan seçilen hemşehri milletvekillerimizde hazır bulundular.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit'te, Meral, Akşener'e, Sevgi, Seli,
Yorumlar
Haber Yazılımı