Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 00:44 Bu haber 10359 kez okundu
 
Köse Belediyesinden Vekil Pektaş'a Büyük Jest
Cihan Pektaş’ın ismi bundan böyle mesire alanında yaşayacak.
KÖSE Haberi
Köse Belediyesinden Vekil Pektaş'a Büyük Jest

Cihan Pektaş’ın ismi bundan böyle mesire alanında yaşayacak.

Köse tabiat parkı Mesire alanının ismi Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler’in teklifi ve daveti üzerine MHP ilçe Başkanı Şerafettin Kazancı ve Ak Parti ilçe Başkanı’nın katılımı ile Belediye Meclisinin oy birliği ile aldığı Kararla Cihan Pektaş, Mesire Alanı olarak değiştirildi.

Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, konuyla ilgili gazetemiz Gümüşhane Ekspres yazı işleri müdürü Veysal Cebel’e yapmış olduğu açıklamada;  “Gümüşhane milletvekili Sayın Cihan Pektaş’ın bürokrat olduğu dönemde ve milletvekili olarak Gümüşhane’mize sayısız eser kazandırmıştır. Bölgede çok sayıda hizmette katkısı olduğu ve Köse’li olması göz önünde bulundurarak böyle bir değişiklik yaparak kendisini onurlandırmış olduk, bundan böyle ilçemize katkı sağlayan hemşerilerimizin isimlerini ilçede yaşaması adına gerekli hassasiyet gösterilecektir, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  
 
“Cihan Pektaş, Tabiat Parkı” Köse barajı yakınında ve Gümüşhane kara yolu üzerinde ilçeye hakim ve köse vadisini ayaklar altına seren bir tepe üzerinde bulunduğundan, gelen ziyaretçiler için son derece güzel bir manzara bütünlüğü oluşturmaktadır. 
Ayrıca çam ağaçları altında sakin ve huzurlu bir ortamda piknik, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık vb aktivitelere ortam sağlayacak bir doğa sunmaktadır. Saha 08.08.2011 yılında Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Orman içi Dinlenme Yeri olarak tescil edilmiştir.   15 dönümlük mesire alanı olarak kullanılan parkın, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel müdürlüğüne devredilmesinin ardından 300 dönüm araziye ulaşan alan Köse Belediye Başkanlığının talebi, Milletvekillerinin de takibi sonucunda Bakanlıkça uygun görülerek söz konusu alan tabiat parkı ilan edilmiştir. 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Köse, Belediyesinden, Vekil, Pektaş'a, Büyük, Jest,
Yorumlar
Haber Yazılımı