Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 09:46 Bu haber 28330 kez okundu
 
Mevlüt Bulut ve Eyyüp Karahan istifa etti
23 Haziran'da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden Ekrem İmamoğlu'nun gelmesiyle birlikte İBB Genel Sekreter yardımcılığı görevinden istifa edenler
- Haberi
Mevlüt Bulut ve Eyyüp Karahan istifa etti

23 Haziran'da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden Ekrem İmamoğlu'nun gelmesiyle birlikte İBB Genel Sekreter yardımcılığı görevinden istifa edenler  Arasında Gümüşhaneli hemşehrilerimiz  Mevlüt Bulut  ve  Eyyüp Karahan’ında bulunduğu İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı  ve çok sayıda genel sekreter yardımcısı istifa etti.

İstifa eden hemşehrimizle birlikte istifa eden genel sekreter yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Adil Karaismailoğlu ve Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan, görevlerini bıraktıklarını yazılı bir açıklamayla duyurdular. Gümüşhane için önemli olan iki değerimizin sırasıyla üstlendikleri görevler ve özgeçmişleri aşağıdaki gibidir.

 

EYYÜP KARAHAN KİMDİR?

Eyyüp Karahan, 21.02.1962 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme - Sosyal Siyaset Bölümünden 1984 yılında mezun oldu. Çeşitli firmalarda Muhasebe ve Satış Sorumlusu olarak görev yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe komisyon üyeliği yaptı. HAMİDİYE A.Ş.de Ticaret Müdürlüğü, İSFALT A.Ş. ve İSTAÇ A.Ş.de Genel Müdür Yardımcılığı, KİPTAŞ’ta Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kasım 2007 tarihinde AĞAÇ A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Temmuz 2014 tarihinde yapılan yeni atamalar sonucunda Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Karahan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

MEVLÜT BULUT KİMDİR?

1964 yılında Gümüşhane’ de doğdu. Orta ve Lise Eğitimini Erzurum’ da tamamladı. Üniversite eğitimini Trabzon’ da bitirdi.

1987 yılında memuriyete başladı. 1994 yılında Beyoğlu Belediyesi Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğüne atandı. 10 yıl bu görevi yaptıktan sonra; 2004 yılında itibaren sırasıyla; İBB Katı Atık Yönetimi Müdürlüğü ve iBB Sosyal ve idari işler Müdürlüğü yaptı.

2007 yılında Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine getirildi. Temmuz 2014 tarihinde yapılan yeni atamalar sonucunda Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Mevlüt BULUT, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mevlüt Bulut; İspark Yönetim Kurulu Başkanı, İzcilik Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi, Türbeler Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Kasımpaşa Spor Kulübü ve Okçular Vakfı‘ nda görev almıştır.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Mevlüt, Bulut, ve, Eyyüp, Karahan, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı