Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 00:18 Bu haber 1022 kez okundu
 
Muhalefet Partileri 1 Vekilden Emin!
Muhalefet Partileri 5’inci Toplantısını Dün Akşam CHP İl Başkanlığı’nda Gerçekleştirdi
GÜMÜŞHANE Haberi
Muhalefet Partileri 1 Vekilden Emin!

Muhalefet Partileri 5’inci Toplantısını Dün Akşam CHP İl Başkanlığı’nda Gerçekleştirdi

 

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, 5’inci buluşmalarını gerçekleştirdi. DEVA Partisi İl Başkanı Didem Kurt ise sağlık sorunları nedeniyle toplantıya katılamadığı öğrenildi. Toplantıda sandıklarda alınacak önlemler ve ortak hareket edilecek projeler konuşuldu.

Gümüşhane’de Millet İttifakı ve muhalefet partileri, 5’inci kez bir araya geldi.  Cumhuriyet Halk Partisi İl binasında gerçekleştirilen buluşmada Türkiye gündemi, ekonomik sorunlar ve önümüzdeki seçimlere dair ittifaklar ve planlamalar konuşuldu.  Toplantıda seçimler için sandıklarda alınacak önlemler de konuşulurken, ortak etkinliklerin de yapılacağı belirtildi.

‘Cumhur İttifakı Artık Sadece 1 Vekil Çıkarabilir’

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bedri Ağaç, Gümüşhane’de Cumhur İttifakı’nın sadece 1 vekil çıkarabileceğini söyleyerek, muhalefet partileri ile ortak yapılan toplantıda sandık güvenliği ve ortak yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alış verişi yapıldığını söyledi. Başkan Ağaç, “ 5’inci toplantımızı yaptık. Toplantımızda Cumhur İttifakı’nın adaylarıyla ilgili önemli konuşmalar olmadı. Cumhur İttifakı artık Gümüşhane’den sadece bir vekil çıkarabilir, onun da kim olduğu da bizim için önemli değil. Toplantımızda bulunan parti temsilcilerinin de ortak kanaati bu, Cumhur İttifakı artık sadece 1 vekil çıkarabilir. Bunun dışında sandıklarda da bir ittifak yapmaya karar verdik. Geçmişte bu konularda olumsuz sonuçları yaşadık. Seçimlerde köy, mahalle fark etmeksizin bütün sandıklarda en az bir Millet İttifakı sandık görevlisi olacak. Saha çalışmalarımızda da toplantımıza katılan partilerle birlikte hareket etmeye karar verdik” ifadelerini kullandı.

‘Topluca Hareket Edeceğiz’

İYİ Parti İl Başkanı Ali Ateş, muhalefet partileri olarak ortak hareket edeceklerini söyleyerek, “ Türkiye ve Gümüşhane gündemi hakkında istişarelerde bulunduk. İlçemizde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdik. Biz de bu noktada ayarlamalar yaptık. Aldığımız kararlardan birisi şu il başkanları olarak çalışmalarımız noktasında istişareli bir şekilde hareket edilecek, topluca hareket edeceğiz.” şeklinde konuştu.

‘’Biz ülkemizi ve şehrimiz için en iyi neyse onun için çalışıyoruz’’

Gelecek Partisi İl Başkanı Yasin Uçan, “Gümüşhane’de ve ülkemizde sorunlar ile bu sorunları çözümü noktasında fikir alış verişinde bulunduk.  Şehrimizi bir adım daha ileriye götürmek için planlamalarımızı görüştük. Bizim yaptığımız toplantıların hepsi Gümüşhane özelindedir. Genel merkezlerimizde resmi olarak bir ittifak şuan da söz konusu değil. Biz şehrimize fayda getireceği için bu toplantıları düzenliyoruz. Neyin ne olacağı tam olarak belli değil. Siyasette taşlar her an yerinde oynayabiliyor.  Bunun örnekleri gördük ve görmeye de devam edeceğiz. Bizler muhalefet partileri olarak kendi stratejimizi belirledik ancak seçimlere uzun bir süre olması, farklı isimleri farklı stratejileri ortaya koyacaktır. İktidar partisiyle gelinen süreçte ise sorunları, sıkıntıları herkes görüyor. Bunu iktidar partisi de görüyor. Gelecek anlamında kesin bir söz söylenemez ancak bu sorunları insanların değişim istediğini gösteriyor.  Biz ülkemizi ve şehrimiz için en iyi neyse onun için çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: (gk) - www.gumuskoza.com.tr Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Muhalefet, Partileri, 1, Vekilden, Emin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı