Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 21:03 Bu haber 1100 kez okundu
 
‘’Örümcek Ormanlarına Yürüyüş Düzenleniyor.’’
Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) tarafından, Kürtün ilçesi Örümcek Ormanlarında bulunan, Avrupa ve Kafkasların en uzun ladin ve köknarların bulunduğu alana yürüyüş düzenlenecek.
GÜMÜŞHANE Haberi
‘’Örümcek Ormanlarına Yürüyüş Düzenleniyor.’’

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) tarafından, Kürtün ilçesi Örümcek Ormanlarında bulunan, Avrupa ve Kafkaslar'ın en uzun ladin ve köknarların bulunduğu alana yürüyüş düzenlenecek.

 

Orman yoluyla yatay olarak parkuru kat edecek sporcular sonbahar mevsiminde bin bir renge bürünen, yeşilin, sarının, kahverenginin ve kırmızının tüm tonlarının görme fırsatı bulacak. Yollara halı gibi serilen ağaç yapraklarının üzerinde yürüyecek, sonbahar yağmurlarıyla yeniden canlanan ve dik yamaçları yaran vadilerden akan derelerden geçecek ve eşsiz vadi manzarası eşliğinde 14 kilometre boyunca molalar vererek yürüyecek. Sporcular Elceğiz köyü çamurlu viraj mevkiine kadar süren yürüyüşü yaklaşık 4 saatte tamamlayacak.

 

Yürüyüşe katılmak isteyen vatandaşlarımız Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne cuma gününe kadar başvurabilecek.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: ‘’Örümcek, Ormanlarına, Yürüyüş, Düzenleniyor.’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı