Haber Detayı
10 Temmuz 2021 - Cumartesi 13:31 Bu haber 1589 kez okundu
 
Soylu’dan Köse’ye Hükümet Konağı Sözü
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gümüşhane’nin Köse ilçesine yeni ve modern bir Hükümet Konağı yapılması için talimat verdi.
KÖSE Haberi
Soylu’dan Köse’ye Hükümet Konağı Sözü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gümüşhane’nin Köse ilçesine yeni ve modern bir Hükümet Konağı yapılması için talimat verdi. Hükümet Konağı bu yıl içerisinde projelendirilecek ve 2022 yılında yapımına başlanacak.

Gümüşhane’deki belediye başkanlarından oluşan bir heyet önceki gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Başkanlar, Soylu’ya belediyeleriyle ilgili taleplerini ileterek projelerini sundular. Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler de Soylu’ya hükümet konağı projesini anlattı. 1987 yılında ilçe olan fakat günümüze kadar Hükümet Konağı bulunmayan Köse’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yeni bir Hükümet Konağı sözü verildi. Kamu kurumlarının ilçe içerisinde farklı farklı yerlerde bulunması nedeniyle vatandaşların sürekli sorunla karşılaştığı ilçede, yeni Hükümet Konağı için projelendirme çalışması başlatıldı. Süleyman Soylu ile görüşen Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, inşaatın 2022 yılında başlayacağını söyledi.

‘İlçemiz Hak Ettiği Her Şeye Kavuşacak’

Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, “Bakanımız projemizi ilgiyle dinledi. Halkımıza da müjdeyi verdi. Hükümet konağımız yapılacak. İlçemizi yeni yapılan havaalanımızla daha da entegre etmek için de projelerimiz var. Bakanımızla onları da konuştuk. İnşallah onların müjdesini de yakında vereceğiz. Laf değil iş üreten bir geleneğin temsilcisiyiz. İlçemiz hak ettiği her şeye kavuşacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soylu’dan, Köse’ye, Hükümet, Konağı, Sözü,
Yorumlar
Haber Yazılımı