Haber Detayı
10 Nisan 2021 - Cumartesi 01:11 Bu haber 4547 kez okundu
 
Söz konusu İddialar Asılsız ve Maksatlıdır
Basında çıkan asılsız, taraflı, algı amaçlı yapılan ve tarafımızca da yayınlanan haberleri şaşkınlıkla takip etmekteyiz.
KELKİT Haberi
Söz konusu İddialar Asılsız ve Maksatlıdır

Basında çıkan asılsız, taraflı, algı amaçlı yapılan ve tarafımızca da yayınlanan haberleri şaşkınlıkla takip etmekteyiz.

 Sözkonusu  1-112 Ada 23 Nolu taşınmaz ile ilgili iddialar yargıya taşınmış, Savcılık tarafından bilgi ve belgeler ışığında takipsizlik kararı verilmiştir. İddia; Belediyemizin yargıyı yalan ve yanlış bilgilerle yönlendirdiği ve bu bilgiler ışığında Adli Makamların karar verdiği yönündedir. Oysaki bu asılsız ithamlar Adalet sistemimiz için bir hakaret teşkil etmektedir. Bu vesile ile Savcılık Makamının gereğini yapacağına inancımız tamamdır.

2- 112 Ada 3 Nolu taşınmaz ile ilgili iddia edildiği üzere kendi taşınmazından 100 m2 bir alanın parka bırakıldığı ve mağdur edildiği tamamen asılsız olup, tapu kayıtlarına bakıldığında iddia Makamının bu taşınmazla uzaktan yakından bir ilgisinin olmadığı görülmektedir. Taşınmaz parsel bazlı düzenleme yapılmayıp, tüm ada bazlı düzenleme yapılmış, şahsi bazlı davranılmayıp adayı ilgilendiren bir sorun çözülmüştür. Meclis kararı Bayındırlık İl Müdürlüğü tarafından incelenmiş, incelemenin tabi olup hukuksal anlamda bir hak söz konusu ise Adli Yargı süreci açıktır. Belediye Başkanlığının bu konuda inancı tamdır

3-Bahse konu kaçak inşaata yapı kullanma izin ruhsatı verilmesi söz konusu değildir. Kaçak olarak yapılan inşaat için Bayındırlık İl Müdürlüğü ile

görüşmeler yapılmakta olup, söz edildiği gibi gizli kapaklı hiçbir iş yapılmamıştır. Adli yargılama süreci devam etmekte olan bu bina için yasal süreç neye izin verirse hiçbir tarafı mağdur etmeksizin tarafsızlık ilkesi ile süreç devam edecektir.

Yukarıda açıkladığımız bilgiler ışığında Başkanımız ve Meclisimiz tamamen şeffaf ilkelerle çalışmaktadır. Çok yönlü ve çeşitliliği bol olan Meclis Üyelerimizle yapılan toplantılarımız tüm Halkımıza açıktır. Tüm eleştirilere şeffaf bir şekilde, yapıcı bir dille ve belgeler ışığında cevap vermeye hazırız.

Bu düşüncelerle tüm halkımızı saygıyla selamlarken ilke ve değerlerlerimizden taviz vermeden, Adalet ilkesini kendimize şiar edinerek, hakkın ve haklının yanında olacağımızı tüm kamuoyuna önemle duyururuz.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Söz, konusu, İddialar, Asılsız, ve, Maksatlıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı