Haber Detayı
12 Aralık 2020 - Cumartesi 21:48 Bu haber 13467 kez okundu
 
Torul’a Millet Bahçesi yapılacak
Torul Belediye Başkanlığı’nın girişimleriyle 3 bin 809 metrekarelik alana yapılacak Millet Bahçesine ilişkin projeler İller Bankası tarafından onaylandı.
TORUL Haberi
Torul’a Millet Bahçesi yapılacak

Torul Belediye Başkanlığı’nın girişimleriyle 3 bin 809 metrekarelik alana yapılacak Millet Bahçesine ilişkin projeler İller Bankası tarafından onaylandı.

Torul’da Belediye’ye ait Merkez Mahallesi Değirmen Yanı Mevkii’nde 3 bin 809 metrekarelik alana Millet Bahçesi yapılacak. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir “Belediye Başkanlığımız ile İller Bankası ortaklığında ilçemiz Merkez Mahallesi Değirmen Yanı, Cennet Dere Yolu Mevkii’nde Belediyemize ait 3 bin 809 metrekarelik alanda “Millet Bahçesi” projemiz bugün resmi olarak tamamlanmak üzere TC. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İlbank bünyesinden geçmiştir. Projemizin geçmesinde emekleri bulunan 23, 24, ve 25. Dönem Gümüşhane Milletvekilimiz, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın hocamıza, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük beyefendiye ve İller Bankası Trabzon Bölge Müdürü Cafer Bilgin beye ilçe halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kısa süre içerisinde Millet Bahçesi projesine başlayacaklarını vurgulayan Başkan Özdemir, “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımıza sunacağımız en önemli sosyal alanların başında gelecek olan bu projemizi hayata geçirmek için heyecan duyuyor ve ekibimizle birlikte bir an önce bu projenin faaliyete geçmesi için çalışmalarımıza başlayacağımız müjdesini siz değerli hemşehrilerime vermekten mutluluk duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

İçerisinde çocuk oyun parkı alanları, kamelya, piknik masaları ve otopark gibi çeşitli sosyal donatıları barındıracak olan Millet Bahçesi çalışmaları 2021 yılı itibariyle başlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Torul’a, Millet, Bahçesi, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı