Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 01:48 Bu haber 1115 kez okundu
 
Vekil Pektaş Kelkit'te temaslarda bulundu
Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş hafta sonu ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Kelkit’te vatandaşları selamladı.
KELKİT Haberi
Vekil Pektaş Kelkit'te temaslarda bulundu

Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş hafta sonu ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Kelkit’te vatandaşları selamladı.

Milletvekili Pektaş, Kelkit ziyaretleri kapsamında ilk ziyaretini Ak Parti Kelkit İlçe Başkanlığına yaptı. Başkanlık makamında Ak Parti İlçe Başkanı Sadi Tüysüz ve ilçe teşkilatı ile birlikte istişarelerde bulunduktan sonra Beraberindeki heyet ile birlikte 3.ligde play off’larda başarılı bir şekilde mücadele eden 1954 Kelkit Belediyespor Kulüp başkanlığını ziyaret ederek Kulüp başkanı Muammer Doğan ve kulüp yöneticilerinin göstermiş oldukları başarıdan ötür tebrik etti ve gelecek sezon ile ilgili istişarede bulundular.

 

 

Kulüp ziyareti sonrası Aydın Doğan Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan Milletvekili Pektaş,  beraberinde Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Ak Parti İlçe Başkanı Sadi Tüysüz, İl Genel Meclis Üyesi Reşat Çalışkan, Ak Parti ilçe gençlik kolları başkanı Musa Demir ve Ak parti ilçe teşkilat üyeleriyle birlikte Sadak Barajı Sulama kanalları Şantiye Şefliği’ni ziyaret ederek son günlerde muhtar ve çiftçilerin gündeminde olan konular hakkında firma yetkilisi Ali Akar’dan bilgi aldılar.

 

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Milletvekili Pektaş, “Sulama kanallarının tamamlanmasına yüzde bir kısım kaldığını, esasen kanalın ihalesini 2016 ‘nın ikinci yarısında ihale etmiştik, geçici kabul tarihi 25.09.2021 ihale bitim tarihi ise 2021 sonudur. İki yerimiz mülkiyet sahipleri tarafından yargıya taşındığı için gecikmeler oldu, Çiftçimiz zorda kalıp mağdur olmasın diye ricacı olduk kanala su bırakıldı. Oysaki kanalda henüz testler dahi yapılmadı, söz konusu borunun 300 kilometre olduğunu ve bu iş için 500 milyon lira harcandığına dikkat çeken Pektaş, bu kanallar 198 bin dönüm araziyi sulayacak, şimdilik 2.300 hektar için su bırakıldı, hemşerilerimizden biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyorum seneye herkes arazisinin başındaki su ile mahsulünü sulayacaktır açıklamasında  “bulundu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Vekil, Pektaş, Kelkit'te, temaslarda, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı